Krivaja u Sarajevu savladala Bosnu

RK Krivaja večeras je u dvorani Ramiz Salčin u Sarajevu savladao ORK Bosna u okviru doigravanja za plasman u Premijer ligu BiH 30:22 (11:11).

U dosta tijesnom i neefikasnom prvom poluvremenu niti jedna ekipa nije uspjela da postigne značajnu rezultatsku prednost. Napadi nisu dobro funkcionisali, golmani su bili dobri na oba gola, a viđeno je dosta izgubljenih lopti na obje strane, dok je Krivaja većinu svojih golova dala na kontre i polukontre.

U prvoj dionici igre igralo se gol za gol, Krivaja je uglavnom imala minimalno vodstvo, Bosna je samo u jednom trenutku na desetak sekundi stigla do prednosti, a rezultat na semaforu poslije petnaestak minuta igre je bio 5:5.

Sarajevska momčad prvi stiže na dva gola prednosti, Krivaja serijom od tri gola dolazi do vodstva 8:7, da bi se ekipe smjenjivale pri minimalnom vodstvu do kraja prvog poluvremena, a na pauzu se odlazi neriješenim rezultatom 11:11.

U drugom poluvremenu rukometaši Krivaje su zaigrali dosta kvalitetnije, a Bosna nije uspijevala da zadrži korak. Krivaje je od starta drugog dijela nametnula svoj ritam, te preuzela vodstvo koje nije ispuštala do kraja susreta.

Bosna je uspjevala držati se na gol ili dva zaostatka na samom otvaranju drugog poluvremena, a zatim je uslijedila sjajna serija Krivaje koja ih je odvela na plus sedam pri rezultatu 14:21.

Domaća ekipa nije uspjela da se oporavi, a Krivaja je držala pozamašnu rezultatsku prednost koja je koja je u jednom trenutku iznosila 10 golova razlike. Konačan rezultat je glasio 22:30 u korist RK Krivaja.

U drugom susretu večeri Iskra je u Bugojnu savladala Goražde rezultatom 32:28. U narednom kolu Krivaja je još jednom gost, ovaj put u Goraždu, dok će Bosna u goste Iskri.

Poslije četiri kola RK Krivaja se nalazi na čelu tabele s tri pobjede, Bosna i Iskra imaju po dvije, dok je Goražde ostalo na jednoj.