Krivaja ubjedljivo sa Krajinom

Derbi susret posljednjeg 11. kola Prve lige FBiH grupa Sjever većeras su u Zavidovićima odigrali domaćin RK Krivaja i RK Krajina iz Cazina.

Dosta lakše od očekivanog slavila je domaća ekipa 41:26 (22:13). Domaća ekipa bolje je otvorila susret. Do sredine prvog dijela susreta igralo se ujednačeno. Gosti su sedmoj minuti susreta stigli do poravnanja rezultata, međutim u drugom dijelu susreta na terenu je postojala praktično samo jedna ekipa. Furioznom igrom u napadu i kvalitetnom igrom u odbrani domaća ekipa na pauzu odlazi pri rezultatu 22:13.

U nastavku igre apsolutna dominacija domaće ekipe. Rezultatska prednost konstatno je rasla iz minuta u minut, a 41. minuti susreta iznosila je ćak +16 golova prednosti.Konačan rezultat susreta glasio je 41:26, što je rukometašima deseta vezana pobjeda.

Najefikasniji u pobjedi Krivaje bili su Džakmić Amel sa 10 i Klis Edin sa 9 postignutih pogodaka. Kod gostiju Kapić Asim postigao je 10, dok je Vunić Nerdin dodao 8 pogodaka.