Krivajašice grabe ka Evropi, nova ubjedljiva pobjeda zavidovićkih rukometašice

Rukometašice Krivaje u okviru petnaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu slavile su ubjedljivu pobjedu nad ekipom ŽRK Ilidža rezultatom 26:16 (13:8).

Od samog početka susreta domaća ekipa nametnula je svoj ritam igre pa stečena prednost na samom početku susreta niti u jednom trenutku nije došla u pitanje. Kako je vrijeme odmicalo prednost je rasla pa Krivajašice do odlaska na pauzu imaju plus pet. Na odmor se odlazi kod rezultata 13:8.

Bez većih problema ekipa Krivaje je u nastavku uspjela sačuvati prednost koja je na kraju i porasla na velikih i nedostižnih plus deset. Susret je na kraju okončan kod rezultata 26:16.

Krivaju su do pobjede vodile Maglajkić Nejla sa sedam i Mehinagić Amna sa pet postignutih pogodaka. Po četiri su dodale Latifović Adnan i Mačak Ajna.

U redovima Ilidže najefikasnije su bile Imširović Almedina sa osam i Pavlović Jasmina sa tri postignuta pogotka.

ŽRK Krivaja – ŽRK Ilidža 26:16 (13:8)

SD Zavidovići 18.3.2023., Sudije: Babić Jovan i Bogdanović Borislav, Delegat: Šaković Nermin
Sedmerci: ŽRK Krivaja 3/3, ŽRK Ilidža 4/2, Isključenja: ŽRK Krivaja (8 minuta), ŽRK Ilidža (4 minute)

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana, Bašić Amina 1, Mehinagić Amna 5, Latifović Alena 2, Bukvić Amina, Latifović Adnana 4, Cerić Nejra, Frkatović Naida 1, Mačak Ajna 4, Maglajkić Nejla 7, Mujkić Lamija, Ćosić Jasmina 2, Karahasanović Nejra, Šabić Emina, Bašić Sara, Šehić Sara, Trener: Bašić Adnan

ŽRK Ilidža: Šabić Erna, Mihajlović Maja, Bujak Zerina, Memić Iman, Adilagić Džana 2, Pavlović Jasmina 3, Kostić Ena 1, Perla Ismihana 1, Janković Anžela 1, Jahić Lejla, Imširović Almedina 8, Škaljić Naida, Janković Divna, Trener: Baručija Elvir