Minimalan poraz reprezentacije BiH od Meksika

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine rano jutros po našem vremenu je odigrala prijateljski susret u San Antoniu protiv Meksika.

Reprezentacija Meksika je pred nešto više od 26 hiljada gledatelja bila bolja rezultatom 1:0, a jedini gol je postigao Ayala u 65. minuti.

Meksiko je furiozno ušao u utakmicu i već u prve dvije minute imao je dvije velike šanse, no Dos Santos i Vela nisu bili precizni iz dobrih pozicija.

U šestoj minuti Dos Santos je bio u još jednoj prilici, ali je Šehić odbranio njegov udarac.

Zmajevi su prvi put zaprijetili u 10. minuti kada je Zakarić nakon kornera šutirao iskosa sa desne strane, ali nije bio precizan.

Pet minuta kasnije, nakon kornera koji je izveo Zakarić, Lončar je šutirao glavom pored gola.

U 17. minuti Medunjanin je šutirao iz slobodnog udarca s ivice kaznenog prostora, ali ni on nije bio precizan.

Posljednju priliku u prvom poluvremenu imala je naša selekcija, ali je i Ahmetović kao i sve njegove kolege u prvom poluvremenu bio neprecizan.

I početkom drugog poluvremena Meksikanci su počeli žestoke napade, a pred golom rezerviste Pirića su se redale prilike, no njegova mreža se nije tresla sve do 65. minute.

Korner je izveo rezervista Jonathan Dos Santos, štoper Ayala je pobjegao Ahmetoviću i glavom matirao Pirića. To je Ayali bio prvi pogodak u dresu Meksika u karijeri.

Do kraja susreta Meksikanci su rutinski sačuvali prednost i sasvim zasluženo slavili minimalnim rezultatom.

U 83. minuti Bekić je dobio drugi žuti karton i ostavio je našu ekipi sa deset igrača u finišu susreta.

BiH: Šehić (46. Pirić), D. Todorović, Graovac, Medunjanin, Bekić, Lončar, Tomić (46. Beširević), Sarić (75. Šećerović), Zakarić (65. O. Todorović), Menalo (67. Ćavar), Ahmetović (73. Koljić). Selektor: Robert Prosinečki.

Na press konferenciji nakon utakmice sa selektor Robert Prosinečki je izjavio:„Momci su dali sve od sebe. Meksiko je veoma kvalitetna reprezentacija. Zadovoljan sam igrom, pogotovo u prvom poluvremenu. Borba, trka, zalaganje su bili izvanredni. U drugom je umor učinio svoje, ali su igrači dali sve od sebe. Ukupan dojam je vrlo dobar, mladi igrači su opravdali poziv za reprezentaciju na ovoj turneji.