Nogometaši Krivaje poraženi u Ilijašu

NK Krivaja jučer je poražen na gostovanju kod NK Ilijaš u okviru 14. kola Druge lige FBiH – Centar, a domaći sastav je slavio pobjedu rezultatom 5:1.

Nakon poraza od FK Rudar iz Zenice u Zavidovićima prošlo kolo (2:3), te problemima unutar kluba, NK Krivaja je u Ilijaš otputovala sa mladim sastavom, uz samo jednog iskusnijeg igrača.

Međutim, Krivaja je uz veliku želju i zalaganje mladih igrača prva stigla do prednosti, a gol za 1:0 je postigao Amar Ahmić.

Ipak nedostatak iskustva i mladost su uzeli danak, pa su nogometaši Ilijaša svega nekoliko minuta kasnije stigli do izjednačenja poslije prekida, a potom i vodstva do kraja prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu ekipa Krivaje je nastavila s dobrim otporom sve do posljednjih petnaestak minuta utakmice. Domaći su prvo iz slobodnog udarca povisili vodstvo, a potom u završnici utakmice nakon pada koncentracije i par grešaka ekipe iz Zavidovića postigli još dva gola za konačnih 5:1.

U narednom kolu NK Krivaja će u Zavidovićima ugostiti NK Borac iz Jelaha.