Nogometaši Krivaje postigli četiri gola na gostovanju kod Jedinstva

NK Krivaja danas je u okviru 2. kola Druge lige FBiH – Centar gostovala kod ekipe NK Jedinstvo Ljubinići, a susret je nakon dosta uzbuđenja i borbe okončan podjelom bodova i rezultatom 4:4.

Ekipa Krivaje je u ovaj susret ušla ohrabrena visokom pobjedom protiv Famosa na otvaranju sezone i uprkos spornim sudijskim odlukama danas je ostala neporažena i u Zavidoviće se vraća s jednim osvojenim bodom.

Na samom otvaranju susreta, tačnije poslije pet minuta igre, Krivaja stiže do vodstva, a pogodio je Admir Omerović iz slobodnog udarca.

No, kroz samo desetak minute domaća ekipe stiže do preokreta i vodstva od 2:1, da bi Krivaja vrlo brzo preko Huse Huskanovića stigla do izjednačenja, a igrala se tek 18. minuta.

Ipak, Jedinstvo do kraja prvog poluvremena postiže još dva gola i na pauzu se odlazi pri rezultatu 4:2.

U drugom dijelu Krivaja je imala terensku inicijativu, što se isplatilo u završnici meča. Prvo je rezervista Sabrija Parić u 75. minuti sjajnim golom smanjio prednost Jedinstva, da bi u završnici meča Amel Šogolj pogodio za konačnih 4:4 i tako donio bod svojoj momčadi.

U taboru Krivaje ističu nezadovoljstvo suđenjem na današnjoj utakmici, uprkos činjenici da je domaća ekipa završila susret s dva crvena kartona.

U narednom kolu se igra lokalni derbi, a u Zavidovićima će gostovati NK Žepče.