Novi poraz nogometaša Krivaje, Jedinstvu puni plijen u Zavidovićima

Sport

NK Krivaja danas je na Gradskom stadionu u Zavidovićima u prvoj domaćoj utakmici u proljetnom dijelu sezone dočekao NK Jedinstvo Ljubinići u derbiju začelja.

Obje ekipe su u susret ušle sa 12 osvojenih bodova i sa pretposljednje, odnosno, posljednje pozicije na tabeli, a susret je okončan rezultatom 2:3 u korist ekipe Jedinstva, koja je tako kumovala desetom ovosezonskom porazu Krivaje.

Gosti su prvi stigli do vodstva, da bi Krivaja stigla do poravnanja poslije kornera i gužve u kaznenom prostoru rivala. Ipak, gosti do poluvremena ponovo dolaze do prednosti, pa se na odmor odlazi pri rezultatu 1:2.

U drugom poluvremenu Krivaja nakon penala dolazi do gola za 2:2 i novo izjednačenja na utakmici.

Radost domaće ekipe nije ipak dugo trajala, s obzirom da je Jedinstvo iskoristio grešku u odbrani Krivaje te postigao gol za pobjedu i konačnih 3:2. Gosti su do kraja utakmice također dobili penal, koji ipak nisu uspješno realizovali.

Nakon utakmica 17. kola Druge lige FBiH – Centar, NK Krivaja ima samo tri pobjede i tri remija, te sa 12 osvojenih bodova i sa posljednje pozicije na tabeli gostuju u Žepču u lokalnom derbiju narednog vikenda.