Obespravljeni radnici "Krivaje Mobel" upozoravaju: Doći ćemo u Sarajevo i blokirati zgradu Vlade FBiH?

Dešavanja
Obespravljeni radnici "Krivaje Mobel" iz Zavidovića najavili su mogućnost da u srijedu, 2. marta, pješice krenu prema Sarajevu  gdje bi, nakon dolaska, blokirali zgradu Vlade FBiH. Ukoliko Porezna uprava i finansijska policija ne uđu u Krivaju do utorka, u 12 sati, put prema Sarajevu je neminovan. - Radi se o tome, da ukoliko do utorka, u 12 sati, ne dođe Porezna uprava FBiH i finansijska policija i uđu u preduzeće "Krivaja Mobel", Krivaja u stečaju i četiri firme ortačke grupe: Makro - Drvo, Marić - Žepče, Prograd iz Žepča te Fedis iz Zavidovića , te ne počnu radove na uviđaju i procjeni kriminala ići će se u Sarajevo, pred sjedište Vlade FBiH i Porezne uprave - poručio je Besim Hasić, predstavnik sindikata radnika "Krivaje Mobel". Prema nezvaničnim informacijama došli smo do saznanja da su dugovi firme "Krivaja Mobel" za plate radnicima, zdravstveno osiguranje, neplaćeni PIO, prema dobavljačima, za kredit u banci  i potrošenu električnu energiju oko 19 miliona maraka. - Nadležni treba da provjere poslovanje između "Krivaje Mobel" i četiri firme ortačke grupe, kao ulaze i izlaze u ovu firmu po pitanju oblovine i robe - dodao je Hasić. Zdici.info