Odbojkaši Zavidovića savladali tuzlansku Slobodu

Sport

U derbi susretu 20. kola Superlige FBiH u odbojci, MOK Zavidovići danas je savladao OK Sloboda iz Tuzle sa 3:1 u setovima.

Izabranici trenera Mujanović Asmera danas su nošeni podrškom Rokera stigli do četvrte pobjede u nizu.

Odlična odbojkaška predstava na početku utakmice obilovala je mnoštvom dobrih i uigranih akcija, a veliki izazov za domaću ekipu su predstavljali Irfan i Nerman Kovačević, Zavidovićani koji su predvodili tuzlansku ekipu.

Nakon neizvjesne borbe u prvom setu, gostujuća ekipa isti rješava u svoju korist rezultatom 25:23.

Ipak u nastavku se domaća ekipa budi, te preokreće rezultat. Ekipa Zavidovića sigurno osvaja drugi set sa 25:17, a potom identičnim rezultatom rješava u treći set i dolazi u vodstvo.

Nakon velike borbe i u četvrtom setu, domaća ekipa isti rješava rezultatom 25:23, te dolazi do nove pobjede i nova tri boda.

U 21. kolu ekipa Zavidovića će gostovati u Brezi, a prethodno će odigrati prijateljski susret protiv ekipe iz italijanskog grada Cremone, koja će doputovati u Zavidoviće zbog međunarodne utrke Vivicitta.