Odigrani susreti prvog kola Lige za prvaka i Lige za opstanak, Zrinjski uvjerljiv, ljepotica na Grbavica

Sport

Foto: Damir Hajdarbašić, fkzeljeznicar.ba

Ovog vikenda odigrani su susreti 1. kola Lige za prvaka, odnosno, Lige za opstanak u okviru nogometne Premijer lige BiH.

Aktuelni prvak Zrinjski je bio uvjerljiv protiv Krupe, a novi menadžer Plemića Blaž Slišković je uspješno debitovao u novom mandatu na klupi tima iz Mostara. Zrinjski je na Stadionu pod bijelom brijegom stigao do pobjede od 4:0, a pogađali su Mešanović, Bilbija, Todorović i Ilić.

Najljepša utakmica je viđena na Grbavici, gdje je Željezničar svečano otvaranje istočne tribine proslavio pobjedom u derbiju protiv Slobode, rezultatom 4:2. Za Plave je Lendrić postigao het-trik, a jedan majstorski gol dodao je Stanić, dok su za tim iz Tuzle pogađali Zec i Subić.

Sarajevo je večeras na Koševu podijelilo bodove sa Radnikom iz Bijeljine. Iako je Bordo tim poveo već nakon 35 sekundi golom Bekića, gosti su stigli do izjednačenja samo minut kasnije preko Okića, za ispostavit će se konačnih 1:1.

U Ligi za opstanak, jučer su ostvarena dva neriješena rezultata.

Mladost Doboj-Kakanj je remizirala protiv Čelika iz Zenice rezultatom 3:3, dok je susret Viteza i Metalleghe-BSI iz Jajca okončan rezultatom 1:1.

Iako je Mladost imala prednost od 2:0 i 3:1, Čelik je upisao peti neriješeni rezultat u nizu zahvaljujući golovima Karića, Dilavera i Brkovića, dok je za domaću ekipu Brkić postigao dva, te Kuzmanović jedan gol.

U susretu Viteza i Metalleghe Kapetan je bio strijelac za domaću ekipu, ali je Vidović svojim golom donio bod gostima iz Jajca.

Široki Brijeg je večeras na Pecari savladao sarajevski Olimpic s 5:1. Za domaći tim je Menalo postigao het-trik, po jedan gol su dodali Zlomislić i Sivrić, dok je Osmanović bio strijelac jedinog gola za gostujući tim.

U Ligi za prvaka trenutno vodi Zrinjski sa 48 bodova, Željezničar ima bod manje, dok je Sarajevo trećeplasirano sa 44 boda.

U Ligi za opstanak Široki Brijeg je u najboljoj situaciji s 31 bodom, dok su na začelju Čelik sa 14, odnosno, Olimpic s 11 osvojenih bodova.

Na kraju, nagrada za potez kola vjerovatno pripada Srđanu Staniću, za fantastičan gol u pobjedi Željezničara.

A. B./Zdici.info