Održana manifestacija "Noć tursko-bosanskog prijateljstva"

Dešavanja
Piše: Adnan Omerašević Večeras, u Gradskoj dvorani Zavidovići je uspješno održana manifestacija "Noć tursko-bosanskog prijateljstva". Manifestacija koja već prelazi u tradiciju i ove godine je okupila velik broj Zavidovićana, koji su svojim prisustvom iskazali ljubav prema prijateljima iz Turske. Više od hiljadu Zavidovićana je uživalo u sjajnom programu koji je pripremljen u saradnji sa bratimljenom opštinom, Yunusemre. Manifestaciju je otvorio načelnik opštine Zavidovići, Suad Omerašević, a između ostalih prisutnim se obratio i organizator manifestacije Samir Šibonjić. Manifestaciji je prisustvovala i delegacija iz Turske, na čelu sa načelnikom opštine Yunusemre. Prisutni građani su uživali u programu u kojem su nastupali Orhan Cakmak čije je prisustvo izazvalo opšte oduševljenje u Gradskoj dvorani, kao i Eldin Huseinbegović. Pored njih, slušali smo i gledali mnoge Zavidovićane, a između ostalih Hanu Panjentu, zatim poznatog izvođača sevdalinki Fuada Avdičevića, a emocije publike su pokupili i članovi Gradskog vrtića Zavidovići koji su briljirali izvođenjem sevdalinki. Nadamo se da će se prijateljstvo između opštine Zavidovići i opštine Yunusemre nastaviti, i da ćemo i u budućnosti uživati u ovoj i sličnim manifestacijama. IMG_0171 IMG_0164 IMG_0149 IMG_0144 IMG_0142 IMG_0103

(Zdici.info)