Pobjedom u Dubici, Krivaja osigurala Evropu

Rukometašice Krivaje u okviru 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine upisale su novu gostujuću pobjedu na veoma teškom gostovanju u Kozarskoj Dubici kod ekipe ŽRK Dubica.

Izabranice Adnana Bašića slavile su rezultatom 30:32 (17:19), veoma bitnu pobjedu u borbi za treću poziciju koja naredne godine osigurava plasman na evropsku scenu.

Početak susreta protekao je u izjednačenoj borbi. Domaća ekipa prva je došla do vodstva, ali ubrzo nakon toga gošće dolaze do poravnanja. Igralo se tako do 7. minute susreta kada gošće serijom od 0:5 odlaze na +4 pri rezultatu 5:9.U 29. minuti susreta domaća ekipa dolazi do poravnjanja rezultata, međutim gošće uspjevaju napraviti +2 za kraj prvog dijela 17:19.

U nastavku igre prava rovovska bitka, igralo se gol za gol, od prve do zadnje minute drugog dijela. Ekipa Krivaje uspjela je sačuvati stečenu rezultatsku prednost iz prvog dijela za konačnih 30:32.

Krivaju su do pobjede vodile Sara Bašić sa 11 i Boro Dragana sa 9 postignutih pogodaka, dok su kod domaće ekipe najefikasnije bile Dajana Ignjatović sa 8 i Helena Ćurić sa 7 postignutih pogodaka.

Ekipa Krivaje u posljednjem kolu na domaćem terenu dočekuje ekipu ŽRK Neretva iz Jablanice.