Pogotkom u posljednjoj sekundi Gračanica do boda u Zavidovićima

Sport

Fantastičnu rukometnu predstavu u Zavidovićima odigrali su večeras rukometaši Krivaje i Gračanice. Derbi desetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine završen je bez pobjednika rezultatom 28:28 (13:14).

Grčevit start za obe ekipe. Najviše su se proslavili golmani Hadžihasić i Hušić koji su dominirali na početku susreta. Ponajviše zahvaljujući odličnom Hušiću Gračanica na startu susreta dolazi do dva gola prednosti u tek desetoj minuti susreta 1:3. Do sredine prvog dijela Krivaja dolazi do preokreta. U 14. minuti susreta rezultat je glasio 4:3.

U narednih nekoliko minuta igralo se gol za gol da bi u 21. minuti Krivaja stigla do prve ozbiljnije prednosti u susretu kod rezultata 10:7. Uspjevaju domaćini sačuvati prednost sve do 28. minute kada Gračanica dolazi do poravnanja rezultata 12:12.

Do kraja prvog dijela gosti uspjevaju postiči dva pogotka a Krivaja samo jedan, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 13:14.

Nastavak bolje otvaraju gostujući rukometaši koji u 35. minuti odlaze na plus tri gola prednosti 15:18. Gosti iz Gračanice nisu popuštali sve do 42. minute kada domaća ekipa serijom 4:0 dolazi do preokreta i vodstva od dva gola razlike 23:21 u 48. minuti susreta.

Uslijedila je prava trka na terenu, gol za gol. Najprije u 53. minuti susreta gosti stižu do poravnanja, potom Krivaja ponovo odlazi na plus dva u 56. minuti da bi Gračanica ponovo imala neriješeno u 58. minuti.

U posljednjem minutu susreta domaćini imaju gol prednosti 28:27, kada je dosuđen sedmerac za gostujuću ekipu. Nesiguran sa linije sedam metara bio je Dželilović Edvin koji pogađa stativu. Krivaja kreće u svoj posljednji napad pola minute prije kraja. Pet sekundi prije kraja susreta Krivaja gubi loptu, a trener gostujuće ekipe Damir Doborac uzima time out.

Nakon minute odmora, Gračanlije kreču u napad. Sa zvukom sirene Džinović Adi postiže pogodak za konačnih 28:28.

Kod Krivaje najefikasniji su bili Velić Deni sa devet i Faljić Adin sa pet postignutih pogodaka. Po četiri su dodali Amitović Amar i Mehić Eldar.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Kadrić Damir sa osam i Džinović Adi sa šest postignutih pogodaka. Po pet su dodali Šahdanović Halil i Živanov Dušan.

RK Krivaja – RK Gračanica 28:28 (13:14)

SD Zavidovići – 21.11.2020., Sudije: Hrstić Žarko i Rašić Ante, Delegat: Anušić Zoran
Sedmerci: RK Krivaja 6/5, RK Gračanica 3/2, Isključenja: RK Krivaja (4 minuta), RK Gračanica (10 minuta)

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Velagić Talha, Amitović Amar 4, Bašić Haris 1, Velić Deni 9, Salkić Ismir 1, Mehić Eldar 4, Sinanović Edin, Alić Amir, Faljić Adin 5, Omerović Jasmin 2, Čolaković Faris, Abdurahmanović Sedžad, Mehinagić Mirza 2, Džakmić Amel, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan

RK Gračanica: Bosić Đorđe, Šahdanović Halil 5, Bosić Boris, Kadrić Damir 8, Ćuzović Mile, Mehmedović Omer, Džinović Adi 6, Hušić Jasmin, Mehmedčehajić Adi, Živanov Dušan 5, Mehmedović Denis, Dželilović Edvin 2, Musić Azer, Šuša Adis, Perović Nikola 2, Ilić Darko, Trener: Doborac Damir