Premijer liga se vraća u grad rukometa! Krivaja pobjedom u Goraždu osigurala povratak u Premijer ligu

Premijer liga Bosne i Hercegovine se vraća u grad rukometa – Zavidoviće! Rukometaši Krivaje večeras su slavili pobjedu u Goraždu protiv istoimene domaće ekipe u doigravanju za Premijer ligu BiH, te tako osigurali povratak u prvi rang bh. rukometa! Konačan rezultat je glasio 27:32 (19:20) u korist rukometaša iz Zavidovića!

Ekipa MRK Goražda je povela s 1:0 i to je bilo jedino vodstvo za domaću ekipu u ovom susretu. U prvih desetak minuta se igralo gol za gol, Krivaja je uglavnom imala gol ili dva prednosti, a u 13. minuti prvi put dolazi na plus tri pri rezultatu 10:7.

Rukometaši Krivaje su od toga trenutka držali vodstvo od dva ili tri gola razlike, a ekipa Goražda tek u završnici prvog dijela smanjuje na minus jedan, pa se na odmor odlazi pri rezultatu 20:19 u korist ekipe iz Zavidovića.

Na samo otvaranju drugog poluvremena Krivaja sa igračem manji pravi seriju od 3:0, te odlazi na plus četiri pri rezultatu 19:23. Uslijedilo je još jedno isključenje za Krivaja, koje koristi Goražde i uzvraća istom serijom i ponovo se vraća na gol zaostatka.

U 41. minuti suci po prvi put pokazuju dvije minute domaćinima, što Krivaja koristi i dolazi na dva gola razlika. Goraždani su pokušali igrati bez golmana naredni napad, što je na kraju rezultiralo novim golom u njihovoj mreži te Krivaja ponovo odlazi na tri gola razlike pri rezultatu 22:25 što je vjerovatno bio u prijelomni trenutak susreta.

RK Krivaja nastavlja povećavati prednost, u više navrata odlazi i na plus pet golova prednosti te uz maksimalni oprez sigurno privoditi utakmicu kraju.

U završnici susreta je Krivaja imala i maksimalnih šest golova prednosti, a susret je na kraju okončan rezultatom 32:27!

U drugom susretu večeri, MRK Iskra je u Bugojnu savladala ORK Bosna (28:23) i sada Bugojanci imaju bolji međusobni omjer protviv Sarajlija. Krivaja je sada na čelu tabele sa četiri pobjede i 12 bodova, Iskra ima tri pobjede, Bosna dvije, dok je Goražde ostalo na jednoj pobjedi.

U subotu će u posljednjem kolu Krivaja dočekati Iskru u Zavidovićima u susretu za prvo mjesto, dok će Bosna u Sarajevu u meču za prestiž ugostiti ekipu Goražda. Podsjetimo, prve dvije ekipe doigravanja će se takmičiti u Premijer ligi Bosne i Hercegovine u sezoni 2020/2021.

U ime redakcije Zdici.info upućujemo iskrene čestitke našim prijateljima iz RK Krivaja Zavidovići!