U četvrtak 16.02. sa početkom u 17h, zavidovićki Centar za kulturu bit će mjesto održavanja Prve konferencije o liječenju kanabisom. Tim povodom imali smo priliku razgovarati sa Irfanom Ribićem, čovjekom koji je izliječio multiple sklerozu uljem kanabisa, ali i jednim od organizatora ovog događaja.
„Prije svega volio bih napomenuti da sam sve ovo zamislio kao jedan otvoreni razgovor sa svim posjetiocima koji dođu u četvrtak. Nisam planirao da držim neka predavanja i da me ljudi slijepo slušaju neko vrijeme, nego upravo sve ovo radim da bi ostvario kontakt, interakciju s ljudima, te da podijelim svoju priču sa svima njima, tako da ako ih nešto konkretno zanima ja ću im svojim savjetima pokušati pomoći“, ističe Ribić.
Zanimljivo je da će Zavidovići biti prvi u Bosni i Hercegovini koji će organizovati ovakav događaj, što će vjerujemo dodatno privući naše građane.
„Ja sam, vjerujte, na ovu ideju došao iz ogromne potrebe da sa ljudima podijelim svoju pozitivnu priču. I to je bitno da ljudi znaju. Ovo nije nikakva lična promocija, ovo nije promocija kanabisa u smislu nekih proizvoda, ja to ne radim i to me u tom kontekstu ne zanima. Ono što želim postići s ovim događajem, jeste da se ljudi upoznaju o ljekovitostima kanabisa, da rabijemo predrasude i da konačno ljudima objasnimo razlike između onoga što danas nazivaju drogom i onoga čime sam se ja liječio.“, dodaje Irfan.
Na Prvoj konferenciji o liječenju kanabisom razgovarat će se između ostalog o ljekovitostima kanabisa, procesu legalizacije u Bosni i Hercegovini, te nekoliko svjedočenja ljudi koji su se uspješno izliječili uljem kanabisa.

