Radnici "Krivaje Mobel" uskoro će blokirati magistralni put M-17

Dešavanja
Oko 300 radnika preduzeća "Krivaja Mobel" krenulo je iz Zavidovića prema Žepču gdje će blokirati magistralni put M-17. Radnici traže jednokratnu pomoć jer mjesecima već nemaju primanja. Također traže od Vlade Federacije da hitno riješi pitanje Krviaje, te da u preduzeće pošalju Finansijsku policiju. Podršku radnicima Krivaje daju i pripadnici organizacije Demobilisanih nezaposlenih boraca iz Zavidovića. Jučer se saopćenjem oglasila i ortačka grup koja je navela da ne prihvata raskid kupoprodajnog ugovora, te da ne namjeravaju vratiti imovinu što je od njih zatražila Stečajna uprava.

(FTV)