Kako je i najavljeno za danas, radnici “Krivaja Mebl” preduzeća su izašli u štrajk.
Jutros u 8 sati u štrajk je stupilo 400 od ukupno 800 radnika preduzeća nakon što je uprava najavila da je zbog smanjene isporuke oblovine nužna reorganizacija koja ne isključuje i smanjenje broja radnika.
Povezano: Obustavljena proizvodnja u Krivaji Mebl
Iako u upravi tvrde da se elaborat o reorganizaciji u preduzeću tek priprema, Sindikat Krivaje Mebl pozvao je radnike na obustavu rada zahtijevajući osiguravanje uvjeta za radni angažman svih uposlenih, prenosi Federalna.ba.

