Reprezentacija BiH ispala iz baraža, Sjeverna Irska bolja poslije penala

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je večeras poražena u polufinalu baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo od selekcije Sjeverne Irske, a poslije izvođenja penala (1:1, pen 3:4).

Izabranici Dušana Bajevića su večeras puno bolje ušli u meč koji se igrao na Grbavicu pred nešto više od 2500 gledalaca, a što se isplatilo već u 14. minuti kada je Rade Krunić pogodio za vodstvo poslije asistencije Branimira Cipetića.

U drugom poluvremenu izgledalo je kao da je na teren istrčala druga reprezentacija, obzirom da su Sjeverni Irci izvršili pritisak od samog nastavka i brzo poslije jednog propusta naše odbrane stigli do izjednačenja. Za 1:1 je pogodio Niall McGinn u 53. minuti.

Do kraja utakmice su obje ekipe igrale s dosta opreza, po nekoliko nesmotrenih situacija u oba kaznena prostora nije donijelo promjenu rezultata, pa je utakmica otišla u produžetke.

U produžecima se osjetio zamor igrača, ali i oprez s obje strane tako da nije bilo većih prilika pred golom niti jedne reprezentacije. Obje reprezentacije kao da su čekale penale, što se naposlijetku i dogodilo.

Sjeverna Irska je bila uspješnija u penal seriji rezultatom 4:3. Za našu reprezentaciju su pogađali Miralem Pjanić, Dino Hotić i Edin Džeko, dok penal nisu iskoristili Haris Hajradinović i Edin Višća.

Irci će u finalu baraža dočekati Slovačku koja je večeras također poslije penala savladala Republiku Irsku u drugom meču našeg baraža. Bh. reprezentaciju u narednim danima očekuju utakmice Lige nacija protiv Holandije kod kuće, te gostovanje u Poljskoj.

Bosna i Hercegovina: Ibrahim Šehić, Branimir Cipetić, Anel Ahmedhodžić, Siniša Saničanin, Sead Kolašinac (118’ Haris Hajradinović), Gojko Cimirot (106’ Stjepan Lončar), Amir Hadžiahmetović (83’ Amer Gojak), Miralem Pjanić, Edin Višća, Edin Džeko, Rade Krunić (88’ Dino Hotić). Selektor: Dušan Bajević.

Sjeverna Irska: Bailey Peacock-Farrell, Patrick McNair (93’  Jordan Thompson, 120’ Liam Boyce ), Craig Cathcart, Jonathan Evans, Stuart Dallas, Corry Evans (73’ Gavin Whyte), Steven Davis, George Saville, Jamal Lewis, Niall McGinn (82’ Jordan Jones, 120’ Conor Washington), Josh Magennis (93’ Kyle Lafferty ). Selektor: Ian Baraclough.