Rukometaši BiH savladali Švicarsku za prvo mjesto u grupi, no postoji opasnost da EHF poništi rezultat

Rukometaši Bosne i Hercegovine večeras su u punom tuzlanskom Mejdanu savladali Švicarsku rezultatom 21:15.

Najbolji pojedinac utakmice je bio golman Benjamin Burić, koji je 20 puta spašavao naš gol, dok je najefikasniji bio Alen Ovčina sa 4 pogotka.

Treća pobjeda u četiri odigrane utakmice je izabranicima Bilala Šumana osigurala vrh tabele ispred Švicarske i Estonije, a prva pozicija bi trebala da nas vodi u baraž za Svjetsko prvenstvo koje se igra naredne godine u Njemačkoj i Danskoj.

Međutim, Švicarci su na poluvremenu utakmice uložili žalbu EHF-u zbog činjenice da je Tomislav Nuić proveo sedam minuta na terenu za našu reprezentaciju i postigao jedan gol, a da nije bio u službenom zapisniku.

S druge strane, iz našeg Rukometnog saveza navode da je glavni krivac delegat, s obzirom da je iz našeg tabora predano svih 16 pasoša, te kako je Nuić trebao biti prijavljen za ovaj meč.