Rukometaši Krivaje na domaćem terenu bolji od Goražda

Rukometaši Krivaje večeras u okviru dvadeset i četvrtog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladali ekipu Goražda rezultatom 33:32 (17:18).

Večeras smo u Zavidovićima imali priliku gledati veoma uzbudljivu rukometnu predstavu u kojoj su na kraju slavili domaći rukometaši.

Goražde je bilo u prilici za pobjedu ali golman Krivaje Kovačević Danis uspio je odbraniti dva sedmerca u ključnim trenucima susreta te su na kraju domaćini ipak slavili.

Od samog početka susreta gledali su ujednačenu borbu na obje strane a i jedna i druga ekipa imale su prednost u određenim trenucima susreta.

Uvodne minute pripale su domaćinima koji su u jedanaestoj minuti imali tri gola prednosti. Serijom 0:4 gosti iz Goražda u petnaestoj minuti stižu do preokreta 8:9.

Naredne minute donijele su nam još nekoliko preokreta a boljom igrom u posljednjim minutama prvog dijela Goražde je stiglo do minimalne prednosti pa se na odmor odlazi kod rezultata 17:18.

Početkom drugog dijela Goražde povečava prednost na plus četiri i tu prednost uspjeli su sačuvati sve do 54. minute. U posljednjim minutama gosti nisu uspjeli iskoristiti dva sedmerca što su domaćini iskoristili i na kraju ih kaznili.

Posljednje četiri minute susreta Goražde nije uspjelo postići niti jedan pogodak dok je sa druge strane Krivaja postigla dva za konačnih na kraju 33:32.

Krivaju su do pobjede vodili Amitović Amar sa devet te Mehić Eldar i Čolaković Faris sa po pet postignutih pogodaka.

Kod Goražda najefikasniji su bili Građan Elmir sa osam i Djana Harun sa četiri postignuta pogotka.