Rukometaši Krivaje nisu uspjeli, Gračanica na korak do Premijer Lige

U derbi susretu prvog kola proljetnog dijela prvenstva Prve lige FBiH grupa sjever, ekipa Gračanice slavila je u Zavidovićima protiv ekip RK Krivaja, rezultatom 22:27 (8:11).

U predivnoj atmosferi Gradske sportske dvorane u Zavidovićima ekipa Gračanice predvođena sjajnim golmanom Ahmetašević Admirom, pobijedila je direktnog konkurenta u borbi za plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine.

Gračanlije su bolje otvorile susret, već u 11. minuti susreta imali su rezultatsku prednost 1:4. Međutim domaća ekipa nije se lako predala, pa u 18. minuti stižu do poravnanja rezultata. Nekoliko tehničkih grešaka domaće ekipe gosti iz Gračanice iskoristili su te su u 20. minuti susreta ponovo imali +3 gola prednosti.

Na pauzu se odlazi pri rezultatu 8:11.

U nastavku igre, ekipa Krivaje nije uspjela doći do preokreta, te su ovom pobjedom gosti iz Gračanice praktično izborili plasman u Premijer ligu BiH. Iako je tek prvo kolo proljetnog dijela, već sada ekipa Gračanice ima +6 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu Krivaje koja je bila glavni konkurent Gračanlijama.

Goste su do pobjede predvodili Tufekčić Adnan sa 5, te Damir Doborac, Đulić Harun i Živanović Dušan sa po 4 postignuta pogodka. Kod domaće ekipe najefikasniji su bili Huskić Suad sa 5 te Sinanović Edin sa 4 postignuta pogotka.