Rukometaši Krivaje stigli šest golova zaostatka i slavili nad Goraždem

RK Krivaja ostvario je važnu pobjedu u drugom kolu doigravanja za plasman u Premijer ligu BiH, a ekipa iz Zavidovića je poslije sjajnog preokreta savladala MRK Goražde rezultatom 28:26 (10:13).

Gosti su bolje otvorili meč u Gradskoj dvorani u Zavidovićima te poveli s 2:0. Krivaja postiže prvi pogodak poslije pet minuta igra, ali onda gosti prave seriju od tri pogotka i odlaze na 5:1 poslije desetak minuta igre. Krivaja je zatim uhvatila ritam i za četiri minute stigla do izjednačenje 5:5.

I kada se činilo da će Krivaja okrenuti stvari u svoju korist uslijedila je velika kriza i 10 minuta bez pogotka. Ekipa Goražda pravi seriju od 6:0 i stiže do 11:5, a uz sve to Salih Pleh je bio sjajan na golu gostiju, te iz Krivaje traže time-out.

Domaći rukometaši poslije minute pauze prekidaju post bez gola, gosti uzvraćaju prije serije Krivaje od 4:0 i smanjenja rezultata na 10:12. Goražde u posljednjim sekundama prvog poluvremena postiže novi gol te se na pauzu odlazi pri rezultatu 10:13.

Na otvaranju drugog poluvremena Goražde povećava na četiri gola prednosti, ali onda Krivaja ubacuje u brzinu više i poslije nekoliko neiskorištenih prilika dolazi do izjednačenja (17:17) u 40. minuti.

Od tog trenutka primijetilo se samopouzdanje i svježina u redovima Krivaje koja je izuzetno dobro stajala na terenu, a što je kulminiralo nastavkom dobre serije i odlaskom na plus dva (19:17).

Do kraja rukometaši Krivaje su čvrsto u svojim rukama držali kontrolu nad utakmicom. Gosti su samo uspjeli u dva navrata da se približe na minus jedan, ali u posljednjih desetak minuta Krivaja je držala prednost od maksimalna četiri gola razlike.

Pad koncentracije u redovima domaće ekipe je rezultiralo s dva primljena gola u posljednjoj minuti igre, te je na kraju susret okončan rezultatom 28:26 u korist RK Krivaja.

Najefikasniji igrač utakmice je bio Sedžad Abdurahmanović sa sedam pogodaka, šest je postigao Eldar Mehić, a pet Ismir Salkić. U redovima gostiju po šest su dali Tarik Žiga i Damir Delić, a pet pogodaka je postigao Ajdin Bukva.

Pred rukometašima Krivaje sada su tri gostujuća susreta, a naredni ih već očekuje u srijedu kada će putovati u Bugojno na megdan ekipi MRK Iskra.

Poslije dva kola RK Krivaja je jedina ekipa s maksimalne dvije pobjede, MRK Goražde i ORK Bosna imaju po jednu pobjedu, dok je MRK Iskra bez bodova.

RK Krivaja – MRK Goražde 28:26 (10:13)

Gradska sportska dvorana Zavidovići; Sudije: Taletović Mirza i Grbić Dženan; Delegat: Šatorđija Boris; Sedmerci: RK Krivaja 5/3, MRK Goražde 6/6; Isključenja: RK Krivaja (14 minuta), MRK Goražde (12 minuta)

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Velagić Talha, Amitović Amar, Bašić Haris 2, Marušić Dino, Mehić Eldar 6, Sinanović Edin, Kovačević Danis, Alić Amir 4, Salkić Ismir 5, Faljić Adin 1, Omerović Jasmin 1, Abdurahmanović Sedžad 7, Mehinagić Mirza, Džakmić Amel 2, Hadžihasić Jasmin. Trener: Đerzić Adnan.

MRK Goražde: Pleh Salih, Bukva Ajdin 5, Osmanković Džemal 1, Pušilo Emsad 4, Hubanić Faris, Krakonja Armin 1, Jamak Haris 1, Fazlić Kemal 2, Fejzić Almer, Uglješa Haris, Bečić Belmin, Pilav Nedim, Ćamo Vedad, Žiga Tarik 6, Delić Damir 6, Vrana Eli. Trener: Sijerčić Admir.