Rukometaši Krivaje u komšijskom derbiju bolji od Maglaja

Rukometaši Krivaje večeras su na domaćem terenu, u okviru dvanaestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, u komšijskom derbiju, savladali ekipu RK Maglaj, rezultatom 32:25 (16:14).

Nakon uvodnog odmjeravanja snaga i 2:2 u šestoj minuti susreta, serijom 5:1 domaći rukometaši dolaze do prednosti od tri gola razlike u 12. minuti susreta 7:4.

Rukometaši Krivaje uspjevaju sačuvati stečenu prednost, koju gosti u 22. minuti smanjuju na minus dva 11:9, što je i ostalo do kraja prvog dijela. Na pauzu se odlazi kod rezultata 16:14.

Nastavak bolje otvaraju gostujući rukometaši koji u 35. minuti dolaze do preokreta rezultata 17:18. Nakon minute odmora koju je tražila klupa domaće ekipe, Krivaja u nastavak ulazi preporođena. Serijom 6:1, domaćini ponovo preuzimaju vodstvo.

Do kraja susreta Krivaja je uspjela sačuvati prednost koja je u 55. minuti iznosila plus osam golova prednosti kod rezultata 31:23. Na kraju, konačan rezultat glasio je 32:25.

Krivaju su do pobjede vodili Abdurahmanović Sedžad sa osam, Salkić Ismir sa Sedam i Omerović Jasmin sa pet postignutih pogodaka. Na drugoj strani odličan je bio Mehinagić Edo sa deset postignutih pogodaka.

RK Krivaja – RK Maglaj 32:25 (16:14)

SD Zavidovići – 5.12.2020., Sudije: Hrstić Žarko – Rašić Ante, Delegat: Dragičević Mladen
Sedmerci: RK Krivaja 4/4, RK Maglaj 3/1, Isključenja: RK Krivaja (2 minute), RK Maglaj (4 minute)

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Amitović Amar, Bašić Haris 3, Velić Deni, Salkić Ismir 7, Mehić Eldar 1, Sinanović Edin, Kovačević Danis, Alić Amir 1, Faljić Adin, Omerović Jasmin 5, Čolaković Faris, Abdurahmanović Sedžad 8, Mehinagić Mirza 4, Džakmić Amel 3, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan

RK Maglaj: Selimbegović Ajdin, Mehinagić Edo 10, Hajdić Sifet, Suljaković Tarik, Kendić Amar 3, Huskić Suad 2, Mujkanović Alan, Ridžal Alen 1, Bajraktarević Emir, Karabegović Tarik 1, Džanbegović Maid, Hasić Amar 1, Krličević Faris, Čakrama Harun, Čosić Haso 4, Stojisavljević Marko 3, Trener: Bajrić Ermin