Rukometaši Krivaje ubjedljivo sa Bosnom

Sport

Rukometaši Krivaje večeras su u okviru 11. kola Prve lige FBiH grupa Sjever, slavili na domaćem terenu protiv ekipe RK Bosna TS iz Tešnja, rezultatom 41:24.

Gosti su se dobro držali sve do sredine prvog dijela kada domaći rukometaši uspjevaju napraviti solidnu rezultatsku prednost.

U nastavku su rukometaši Krivaje zaigrali nešto bolje, pogotovo od 38. do 52. minute kada su serijom 13:2 napravili rezultatsku prednost od +18 golova razlike. Do kraja susreta gosti su uspjeli smanjiti zaostatak za konačnih 41:24.

Krivaju su do pobjede vodili Huskić Suad i Klis Edin sa po sedam postignutih pogodaka, dok su Smajilbegović Ajdin i Avdić Ferid dodali po šest odnosno pet. Kod gostiju Duđak Franjo bio je najefikasniji sa 7 postignutih pogodaka.

Ekipi Krivaje ovo je deseta pobjeda u nizu i trenutno se nalazi na prvom mjestu prvenstvene tabele sa 30 osvojenih bodova.

U narednom kolu rukometaši Krivaje gostuju u Kaknju kod istoimene ekipe.