Rukometaši Krivaje upisali sedmu pobjedu

Rukometaši Krivaje večeras su na domaćem terenu savladali ekipu RK Bosna TS iz Tešnja, u okviru sedmog kola Prve lige FBiH grupa sjever.

Sedam kola i isto toliko pobjeda, korak su bliže ka Premijer ligi Bosne i Hercegovine, gdje i jeste mjesto sjajnoj mladoj ekipi zavidovićkog rukometnog giganta.

Od samog početka susreta domaćini su imali rezultatsku inicijativu, a već do polovine prvog dijela susreta, prednost krivaje iznosila je plus sedam golova prednosti. Do kraja prvog dijela domaćini odlaze na plus jedanaest, a na pauzu se odlazi kod rezultata 24:13.

U nastavku, Krivaja je bez većih problema sačuvala prednost, a trener domaće ekipe iskoristio je priliku, te je posljednjih desetak minuta u igru uveo članove kadetske ekipe, koji su opravdali ukazano povjerenje. U 54. minuti prednost Krivaje iznosila je 15. golova razlike, kod rezultata 38:23.

Do kraja susreta, gosti su iskoristili priliku, te su smanjili zaostatak na minus jedanaest, za konačnih 39:28.

U večerašnjem susretu najefikasniji u redovima Krivaje bili su Bojan Grujičić sa deset i Amar Amitović sa sedam postignutih pogodaka.

Po pet su dodali Adin Ćosić i Edin Sinanović. Faris Čolaković i Amir Alić upisali su po četiri postignuta pogotka.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Refik Bašić sa osam i Armin Isaković sa šest postignutih pogodaka.