Rukometašice Izviđača u derbiju bolje od Krivaje

Derbi susret desetog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometašice sinoć su u Zavidovićima odigrale rukometašice Krivaje i Izviđača. Bolje su bile gošće iz Ljubuškog sa minimalnih 33:34 (16:17).

Susret su bolje otvorile gostujuće rukometašice koje su već od samog početka imale rezultatsku prednost. Do prvog poravnanja domaća ekipa dolazi tek u šesnaestoj minuti kod rezultata 10:10. U narednim minutama uslijedila je ujednačena borba a Krivajašice dolaze i do prednosti u 21. minuti kada je rezultat glasio 13:12.

Boljom igrom u završnici prvog dijela ekipa Izviđača uspjela je do pauze napraviti minimalnu prednost pa se na odmor odlazi kod rezultata 16:17.

Nastavak susreta donio nam je ujednačenu borbu na obe strane. Gošće su te koje su uglavnom imale rezultatsku prednost. Ekipa Krivaje u nekoliko navrata uspjela je anulirati prednost, no na kraju su “Skautice” ipak uspjele sačuvati minimalnih plus jedan za na kraju konačnih 33:34.

Ekipu Izviđača do pobjede je vodila Petrović Ana sa osamnaesto postignutih pogodaka. Četiri je dodala Grbavac Iva a po tri Vistorop Lucija i Cipetić Elena.

U redovima Krivaje najefikasnije su bile Cerić Nejra sa osam te Latifović Alena i Mačak Ajna sa po sedam postignutih pogodaka. Pet je dodala Bukvić Amina.

ŽRK Krivaja – ŽRK Izviđač 33:34 (16:17)

SD Zavidovići – 10.12.2022., Sudije: Grbić Dženan i Taletović Mirza, Delegat: Rakar Miroslav,
Sedmerci: ŽRK Krivaja 10/7, ŽRK Izviđač 7/6, Isključenja: ŽRK Krivaja (8 minuta), ŽRK Izviđač (18 minuta)

ŽRK Krivaja: Bašić Amina, Mehinagić Amna 3, Latifović Alena 7, Bukvić Amina 5, Latifović Adnana, Cerić Nejra 8, Karahasanović Nejra, Mačak Ajna 7, Maglajkić Nejla, Šehić Sara, Ćosić Jasmina 3, Latifović Adna, Šabić Emina, Frkatović Naida, Trener: Bašić Adnan

ŽRK Izviđač: Skoko Antea, Letić Azra 2, Sivrić Cvita, Stamatović Milica 2, Petrović Ana 18, Grbavac Iva 4, Vistorop Lucija 3, Petrović Ivana, Cipetić Elena 3, Boras Andrea 2, Brkić Marija, Trener: Čolak Mirko