Rukometašice Krivaje pobjedom nad Jedinstvom potvrdile plasman na evropsku scenu

Rukometašice Krivaje večeras su u okviru 20. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladale ekipu Jedinstva iz Brčkog rezultatom 29:20 (14:10).

Ovom pobjedom ekipa Krivaje obezbijedila je plasman među četiri najbolje ekipe domaćeg šampionata što zavidovićkim rukometašicama osiguralo plasman na evropsku scenu.

Večerašnji susret u Zavidovićima u potpunosti je pripao domaćim rukometašicama. Nakon što smo u uvodnim minutama gledali uglavnom ujednačen rukomet, ekipa Krivaje od sredine prvog dijela preuzela je rezultatsku inicijativu.

Do poluvremena izabranice Adnana Bašića stigle su na plus četiri gola prednosti pa se na odmor odlazi kod rezultata 14:10.

Početkom drugog dijela Krivajašice fenomenalnom igrom stižu na plus jedanaest u 39. minuti susreta kod rezultata 22:11. Do kraja susreta trener domaće ekipe priliku je pružio i najmalađim igračicama u svom sastavu koje su na kraju opravdale očekivanja.

Susret je okončan kod rezultata 29:20.

Ekipu Krivaje do pobjede su vodile Frkatović Naida sa pet te Bajrić Vildana, Latifović Alena i Mačak Ajna sa po četiri postignuta pogotka.

U redovima Jedinstva istakle su se Lukić Jelena sa šest, Pajić Irena sa pet i Nedić Ivana sa četiri postignuta pogotka.

ŽRK Krivaja – ŽRK Jedinstvo 29:20 (14:10)

SD Zavidovići – 3.5.2023., Sudije: Mešić Irem i Mešić Irhad, Delegat: Anušić Zoran
Sedmerci: ŽRK Krivaja 4/3, ŽRK Jedinstvo 6/4, Isključenja: ŽRK Krivaja (8 minuta), ŽRK Jedinstvo (8 minuta)

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana 4, Bašić Amina, Mehinagić Amna 1, Latifović Alena 4, Bukvić Amina 3, Karahasanović Nejra, Cerić Nejra 5, Frkatović Naida, Mačak Ajna 4, Maglajkić Nejla 3, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Ćosić Jasmina 2, Latifović Adna 2, Šabić Emina, Bašić Sara 1, Trener: Bašić Adnan

ŽRK Jedinstvo: Avdić Zenaida, Angelov Dunja, Stjepanović Mia 1, Rendić Samra 2, Lukić Jelena 5, Drinić Mihaela 1, Ibrahimović Edna, Nedić Ivana 4, Pajić Irena 5, Pekić Jovana 1, Stjepanović Nađa, Trener: Radovanović Saša