Rukometašice Krivaje pobjedom zaključile nastup u jesenjem dijelu prvenstva

Rukometašice Krivaje u okviru jedanaestog, posljednjeg kola u jesenjem dijelu, Premijer lige Bosne i Hercegovine, slavile su na gostovanju u Trebinju nad ekipom Leotara, rezultatom 18:30 (7:13).

Susret su bolje otvorile rukometašice iz Zavidovića koje su u devetoj minuti susreta imale pet golova prednosti kod rezultata 0:5.

Uslijedio je period nešto bolje igre domaće ekipe koja do 18. minute smanjuje zaostatak na minus dva, kod rezultata 5:7. Ipak boljom igrom u završnici ekipa Krivaje vratila je visoku prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 7:13.

Bez večih problema ekipa Krivaje u nastavku uspjela je sačuvati prednost za na kraju maksimalnih plus dvanaest. Susret je okončan kod rezultata 18:30.

Krivaju je do pobjede vodilae Amna Mehinagić sa jedanaest postignutih pogodaka. Po četiri su dodale Hena Ridžal i Adnana Latifović.

Kod Leotara istakle su se Marija Kovačević sa šest te Tanja Ratković i Sara Gačina sa po četiri postignuta pogotka.