Rukometašice Krivaje poražene na gostovanju u Dubici

Rukometašice Knežopoljke u okviru drugog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine savladale su ekipu ženskog rukometnog kluba Krivaja iz Zavidovića, rezultatom 31:25 (16:12).

Domaće rukometašice bile su bolje tokom cijelog susreta, pa već do poluvremena izabranice Jošanović Mire imaju četiri gola prednosti. Na pauzu se odlazi kod rezultata 16:12.

U nastavku, Knežopoljka je uspjela sačuvati prednost, uz nešto bolju igru gostujuće ekipe iz Zavidovića. Ipak, prednost je do kraja susreta ostala na strani domaćina za na kraju konačnih 31:25.

Knežopoljsku su do pobjede vodile Gavrilović Jovana sa devet te Stanić Lara sa sedam postignutih pogodaka. Šest je dodala Barudžija Sara a jedan manje Često Ljiljana.

U redovima Krivaje istakla se Ćosić Jasmina sa osam postignutih pogodaka.

ŽRK Knežopoljka – ŽRK Krivaja 31:25 (16:12)

SD K. Dubica – 25.9.2022., Sudije: Bijelić Saša i Tovilović Miroslav, Delegat: Dejanović Predrag
Isključenja: ŽRK Knežopoljka 5/5, ŽRK Krivaja 5/5, Isključenja: ŽRK Knežopoljka (10 minuta), ŽRK Krivaja (18 minuta)

ŽRK Knežopoljka: Često Ljiljana 5, Gavrilović Jovana 9, Arnautović Nađa 3, Barudžija Sara 6, Stanić Lara 7, Kondić Milica, Milanković Slađana, Majkić Ema, Burazor Nina 1, Pralica Milica, Vikalo Sara, Sekulić Bogdana, Kos Tamara, Trener: Jošanović Mira

ŽRK Krivaja: Šehić Sara, Delić Amira, Bašić Amina, Mehinagić Amna 3, Latifović Alena 3, Bukvić Amina 2, Latifović Adnana 1, Cerić Nejra 2, Mehanović Ilma 2, Šehić Nejra, Mujkić Lamija, Ćosić Jasmina 8, Mačak Ajna 2, Maglajkić Nejla 2, Šabić Amina, Frkatović Naida, Trener: Bašić Adnan