Rukometašice Krivaje poražene u Grudama

Rukometašice Krivaje u okviru 18. kola Premijer lige BiH poražene su na gostovanju u Grudama od ekipe HŽRK Grude, rezultatom 43:21 (22:15).

Domaće rukometašice opravdale su ulogu favorita, i već sada nakon 18. kola praktično ovjerile novu titulu prvaka Bosne i Hercegovine.

Rukometašice Krivaje rezultatski priključak držale su samo na početku susreta do 3 minute, kada je rezultat glasio 2:2, a onda domaća ekipa preuzima glavnu riječ na terenu. Rezultatska prednost rasla je iz minuta u minut, a na pauzu se odlazi pri rezultatu 22:15. U nastavku igre gostujuća ekipa postigla je samo 6 pogodaka, dok su domaće rukometašice postigle 20 golova.

Ekipa Krivaja na ovo gostovanje otputovala je sa samo 8 igračica, mada to i nije toliko uticalo na rezultat obzirom da je domaća ekipa u ovom trenutku dosta kvalitetnija.

Konačan rezultat susreta glasio je 43:21.

Domaće rukometašice do pobjede je predvodila Kasumčić Lejla sa 12 postignutih pogodaka, dok su Čutura Nikolina, Vrančić Ana dodale po 8 odnosno 7 pogodaka.

Kod Krivaje najefikasnije su bile Bašić Sara sa 8, i Sikimić Ivana sa 5 postignutih pogodaka. Boro Dragana dodala je 4.

Već u srijedu ove dvije ekipe ponovo će u Grudama odigrati susret četvrtfinala KUP-a Bosne i Hercegovine.