Rukometašice Krivaje sigurne na gostovanju u Prijedoru

Rukometašice Krivaje u okviru četrnaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine slavile su novu gostujuću pobjedu. Večeras su izabranice Adnana Bašića slavile u Prijedoru nad ekipom Mire, rezultatom 31:37 (13:22).

Prijedorske rukometašice susret su otvorile sa dva vezana pogotka i to je ujedno bilo i jedino vodstvo domaće ekipe u večerašnjem susretu. Serijom 0:3 Krivajašice u petoj minuti preuzimaju rezultatsku inicijativu.

Boljom igrom u narednim minutama ekipa Krivaja stigla je do solidne rezultatske prednosti, te se na pauzu odlazi kod velikih plus devet u korist gostujuće ekipe, kod rezultata 13:22.

Početkom drugog dijela odlična igra domaće ekipe koja serijom 8:0 u 39. minuti dolazi na samo gol zaostatka. Međutim ekipa Krivaje ubrzo ponovo dolazi do solidne prednosti od pet golova razlike. Igrao se 44. minut a rezultat na semaforu glasio je 23:28.

Do kraja susreta igralo se gol za gol, prednost je ostala na strani gostujuće ekipe za na kraju konačnih i sigurnih 31:37.

Ekipu Krivaje do pobjede su vodile Mehinagić Amna sa dvanaest i Cerić Nejra sa sedam postignutih pogodaka. Po pet su dodale Latifović Adnana i Mačak Ajna.

U redovima Mire istakle su se Gligorević Dragica sa dvanaest i Maksimović Vanja sa sedam postignutih pogodaka.

ŽRK Mira – ŽRK Krivaja 31:37 (13:22)

SD Prijedor – 11.3.2023., Sudije: Mešić Irem i Mešić Irhad, Delegat: Dautović Emir
Sedmerci: ŽRK Mira 6/5, ŽRK Krivaja 3/3, Isključenja: ŽRK Mira (4 minute), ŽRK Krivaja (12 minuta)

ŽRK Mira: Gligorević Dragica 12, Obradović Saša, Maksimović Vanja 7, Jokić Milica, Stojančić Milica 1, Novaković Ivana, Zečević Jovana, Babić Jovana 4, Grbić Sofija, Mutić Maja, Grbić Milica 2, Bilbija Milica 5, Malić Tamara, Gligorević Marija, Trener: Gligorević Darko

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana, Bašić Amina, Mehinagić Amna 12, Latifović Alena 2, Karahasanović Lejla, Latifović Adnana 5, Cerić Nejra 7, Frkatović Naida, Mačak Ajna 5, Maglajkić Nejla 1, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Ćosić Jasmina 1, Latifović Adna, Šabić Emina, Bašić Sara 4, Trener: Bašić Adnan