Rukometašice Krivaje sigurne sa Krajinom

Rukometašice Krivaje jučer su u okviru sedamnaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladale ekipu Krajine rezultatom 33:28 (19:13).

Ovom pobjedom ekipa Krivaje još je jedan korak bliže nastupu na evropskoj sceni a već u narednom kolu izabranice Adnana Bašića imaju priliku osigurati četvrtu poziciju koja vodi u EHF Evropa kup.

Od samog početka susreta ekipa Krivaje imala je rezultatsku prednost koja je iz minuta u minut rasla. Već sredinom prvog dijela Krivaja je bila na plus šest kod rezultata 12:6.

Do odlaska na pauzu nije bilo značajnijih promjena, prednost je ostala na strani domaće ekipe koja je na odmor otišla sa solidnom prednošću od šest golova razlike, kod rezultata 19:13.

U nastavku susreta trener domaće ekipe priliku je dao i najmlađim rukometašicama u svom rosteru. Značajnijih promjena nije bilo, mlada ekipa uspjela je sačuvati prednost za na kraju konačnih 33:28.

Krivaju su u ovom susretu do pobjede vodile Ćosić Jasmina sa devet i Mehinagić Amna sa šest postignutih pogodaka. Četiri je dodala Bašić Sara.

U redovima Krajine istakle su se Topčić Azra sa trinaest i Hušić Adelisa sa šest postignutih pogodaka.

ŽRK Krivaja – ŽRK Krajina 33:28 (19:13)

SD Zavidovići – 14.4.2024, Sudije: Lipa Nedim i Muhtarević Adnan, Delegat: Hadžić Nedim
Sedmerci: ŽRK Krivaja 9/7, ŽRK Krajina 4/4, Isključenja: ŽRK Krivaja (8 minuta), ŽRK Krajina (10 minuta)

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana 2, Bašić Amina 1, Šabić Emina, Bukvić Amina 2, Latifović Adnana 3, Ćosić Jasmina 9, Bašić Sara 4, Frkatović Naida, Mačak Ajna 3, Maglajkić Nejla 2, Mehinagić Amna 6, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna 1, Trener: Bašić Adnan

ŽRK Krajina: Burzić Merjem, Gligorević Dragica 3, Dautović Dženita 1, Nuhić Džana, Prošić Minela 1, Mušić Hafeza 3, Huremović Neira 1, Hušić Adelisa 6, Begić Jasmna, Topčić Azra 13, Japić Nadija, Gligorević Marija, Trener: Hadžalić Jasmin