Rukometašice Krivaje ubjedljivo sa Katarinom

Rukometašice Krivaje u okviru 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladale su ekipu HRK Katarina iz Mostara, rezultatom 37:25 (18:14).

Nakon uvodnog poraza od ekipe Gruda, ovo je Krivajašicama peta uzastopna pobjeda.

Djevojke sa Neretve odlično su se držale na početku večerašnjeg susreta. Igralo se gol za gol, sve do 10. minuta susreta, kada domaće rukometašice prvi put dolaze do prednosti. Sve do kraja prvog dijela nije bilo značajnijih promjena, a na pauzu domaće rukometašice odlaze sa 4 gola prednosti, kod rezultata 18:14.

U nastavku igre, domaće rukometašice odigrale su dosta bolje. Rezultatska prednost rasla je iz minuta u minut, a posljednjih nekoliko minuta, trener domaće ekipe u igru je uveo i najmlađe rukometašice u svom sastavu.

Amna Mehinagić, Amina Bukvić i Nejra Cerić iskoristile su ukazanu priliku, te su se sve tri rukometašice upisale u listu strijelaca.

U večerašnjem susretu kod ekipe Krivaje istakle su se Sara Bašić sa 14, Lazendić Vladana sa 6 i Mehanović Ilma sa 5 postignutih pogodaka.

Kod Katarine Petrović Ana sa 12 postignutih pogodaka bila je najefikasnija.

Igračicama susreta proglašene su upravo Bašić Sara i Petrović Ana.