Rukometašice Krivaje ubjedljivo sa Zrinjskim

Rukometašice Krivaje u okviru 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladale su ekipu Zrinjskog sa ubjedljivih 32:22 (15:9).

Susret bolje otvaraju domaće rukometašice koje već na samom početku dolaze do prednosti od tri gola razlike. Gošće ne posustaju pa serijom 0:3 do 11. minute stvari vraćaju na početak.

Potom je uslijedila fantastična serija ekipe Krivaje od 12:3, ćime domaća ekipa dolazi do prednosti od devet golova razlike u 27. minuti susreta 15:6. Sa tri vezana pogotka gošće iz Mostara smanjuju zaostatak pa se na pauzu odlazi kod rezultata 15:9.

Početkom drugog dijela ponovo odlična igra domaće ekipe koja će do 41. minute otići na dvanaest golova prednosti 22:10. Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena pa susret završava sa konačnih 32:22.

U domaćem sastavu najefikasnije su bile Mehanović Ilma sa devet i Bašić Sara sa osam postignutih pogodaka.

Na drugoj strani Vistorop Lucija sa šest te Rozić Ivana i Kolobarić Petra sa po pet postignutih pogodaka. Po tri su dodale Pintul Nejra i Čorić Mrinela.