Sarajevo - Celtic 0:1 - Prvak BiH zaustavljen u play-offu Lige Evrope

Sport

Prvak Bosne i Hercegovine FK Sarajevo nije uspio osigurati historijski uspjeh za bh. fudbal i plasirati se u grupnu fazu Lige Evrope, a večeras je u play-offu bolji bio prvak Škotske, ekipa Celtica s minimalnih 1:0.

Kao što to rezultat i pokazuje utakmica je bila dosta tvrda, a Sarajevo je pružilo dobar otpor Škotlanđanima. Igralo se s puno opreza, Sarajevo je gostima prepustilo posjed, ali je konstantnim pritiskom i zatvaranjem protivničkih igrača sprječavalo Celtic da kreira bilo kakve prilike.

U prvom poluvremenu Sarajevo je imalo jednu priliku preko Benjamina Tatara, dok je Celtic šutirao jednom ravno u golmana Vladana Kovačevića.

U drugom poluvremenu se nastavilo istim ritmom, a u 70. minuti se desilo pad koncentracije u redovima bh. ekipe, u prvi mah jedan ne toliko opasan udarac Ryan Christia s ivice kaznenog prostora je odbranio Kovačević, no niko od defanzivaca Sarajeva nije stigao da izbije loptu pa je mladi francuski reprezentativac Odsonne Edouard postigao gol za vodstvo Celtica, a što se ispostaviti kasnije kao ključni trenutak utakmice.

Do kraja utakmice Sarajevo je pokušalo stići do izjednačenja, no ekipa Vinka Marinovića jednostavno nije imala dovoljno snage da izvrši pritisak i dođe do gola za produžetke.