Sindikat Krivaje Mobel danas će održati dva sastanka u Sarajevu. Prvi sastanak je u 09:30 s premijerom Federacije Fadilom Novalićem, nakon kojeg će s premijerom također pregovarati i Ortačka grupa koja je vlasnik Krivaje Mobel.
Poslije odvojenih sastanaka predstavnici sindikata i menadžmenta Krivaje Mobel skupa će razgovarati s premijerom o narednim koracima u ovom preduzeću.
Također jutros se jedan broj radnika okupio u krugu preduzeća iskazujući svoje nezadovoljstvo, dok je veći štrajk zakazan za sutra.
Napominjemo da su je i u petak održan sastanak između premijera FBIH i sindikata i bivšeg stečajnog upravnika Krivaje gdje je insistirano na raskidu ugovora.
