Povodom 14. i 15. aprila, Dana oslobođenja općine Zavidovići u Drugom svjetskom ratu i Dana Armije RBiH, delegacije boračkih udruženja te Općinskog vijeća, položili su danas cvijeće na Spomen obilježje žrtvama rata 1992. – 1995. i Spomenik palim borcima 1941. – 1945. godine.
Polaganjem cvijeća, tradicionalnim učenjem Fatihe i minutom šutnje, oko stotinu prisutnih odalo je počast stradalim u proteklim ratovima.
Osim kraćeg časa historije o navedenim događajima, istaknuta je važnost da se mlađi naraštaj poduči bitnim historijskim događajima.
U povodu obilježavanja Dana Armije RBiH danas će na Spomen obilježju žrtava 1992.-1995. biti upriličena izložba likovnih radova učenika Osnovnih škola iz Zavidovića na temu “I ja volim Armiju RBiH”.



Zdici.info
