Turnir "Rukomet u srcu" ove godine okuplja dvadeset ekipa

Sport

Narednog mjeseca će biti održan 4. međunarodni turnir pod nazivom “Rukomet u srcu”, koji će se igrati u Zavidovićima, Žepču i Maglaju.

Zasigurno jedan od najkvalitetnijih turnira za mlade na ovom prostoru ove godine okuplja 20 ekipa (19 klubova i jednu reprezentaciju) iz šest zemalja.

Turnir počinje u petak 21. aprila i trajat će do nedjelje 23. aprila, a za isti je osiguran i LIVE prijenos utakmica.

Da sam turnir raste iz godine u godinu, govori i činjenica da su organizatori turnira uspostavili saradnju sa delegatom Europske rukometne federacije gosp. Vladom Jovićem, koji je već obavio razgovore sa sudijama sa EHF liste, sudijama sa liste Premijer lige BiH, kao i tri para sa liste Prve lige Federacije koja daju gradovi domaćini.

Organizatori turnira poručuju da će suđenje biti na vrhunskom nivou, te da će u svakoj dvorani biti delegat koji će pratiti regularnost utakmica i biti raspolaganju svim klubovima.

Turnir će se igrati u dvije kategorije za dječake, 2000. godište i 2002. godište.

A. B./Zdici.info