U sjajnoj atmosferi, Sloboda bolja od Krivaje

Rukometaši Slobode slavili su večeras u derbiju sezone Prve lige FBiH, na teškom gostovanju u Zavidovićima, protiv ekipe RK Krivaja, rezultatom 28:30.

Ovom pobjedom, Sloboda je preuzela lidersku poziciju u Prvoj ligi FBiH grupa sjever, te će vrlo vjerovatno, biti novi član Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Publika u Zavidovićima uživala je u zaista u sjajnoj rukometnoj predstavi. Dvorana ispunjena do posljednjeg mjesta, sjajno navijanje domaće publike ipak nisu bili dovoljni za pozitivan rezultat domaće ekipe.

Susret je protekao u fer i sportskoj igri, a braća Konjičanin vrhunski su odradili svoj posao. Već od samog početka igralo se gol za gol. Gosti u 12. minuti odlaze na plus dva, ali domaći rukometaši ubrzo dolaze do poravnanja rezultata, a u 21. minuti i do prednosti. Igralo tako gol za gol, sve do 30. minute kada gosti sa dva vezana pogotka odlaze na plus dva, kod rezultata 14:16. To je ujedno i rezultat prvog dijela.

U prvoj minuti nastavka gosti odlaze na plus tri, da bi domaćini ponovo došli do poravnanja u 39. minuti susreta.

U nastavku rukometaši Slobode konstantno su imali rezultatsku prednost, da bi u posljednjem napadu pogodili za plus dva i konačnih 28:30.

Obzirom da je prvi susret u jesenjem dijelu okončan pobjedom Krivaje, rezultatom 28:29, obe ekipe trenutno imaju jednak broj golova, a boljom gol razlikom, ekipa Slobode, biti će prvoplasirana momčad prvenstva.

U domaćem sastavu najefikasniji su bili Dervenčić Mirza sa sedam i Klis Edin sa pet postignutih pogodaka, dok su na drugoj strani Kadić Davor sa šest i Darko Ilić sa šest postignutih pogodaka, junaci večerašnje pobjede Slobode.