U Zavidovićima održana biciklistička utrka Državnog prvenstva Bosne i Hercegovine

Danas je u Zavidovićima održana biciklistička utrka “Državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u biciklizmu – cesta/drum”.

Utrka se vozila magistralnom cestom Zavidovići-Banovići-Zavidovići ukupne dužine cca 100 km.

Pobjednik utrke u muškoj konkurenciji je Vedad Karić iz Zenice dok je u ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila Karla Kustura iz Travnika.

Članovi BK Tajan Amir Mahmutović i Mirsad Buljubašić osvojili su odlično treće odnosno četvrto mjesto u ukupnom poretku.

Pobjede u svojim kategorijama ostvarili su Nenad Ćipović osvojivši prvo mjesto u kategoriji Master B i Husejn Fatušić u kategoriji U23.

Zavidovići su još jednom pokazali da su grad sporta i da su spremni za organizaciju sportskih takmičenja na najvišem nivou.