U organizaciji Opće Zadruge “Sloga – Zavidovići” u petak, na Dan općine Zavidovići, održana je prezentacija rada mobilnog destilatora i projekta “Ekonomsko osnaživanje žena kroz proizvodnju i preradu ljekovitog i aromatičnog bilja i meda”.
Projekti imaju za cilj napredak u oblasti privrede s naglaskom na podršku i pomoć nezaposlenim ženama iz ruralnih područja u Zavidovićima.
Mobilni destilator koji ima zabreminu jednog kubnog metra pribavljen je i stavljen u funkciju kroz projekat koji je finansijski podržan od USAID-a i švedske Vlade, kroz projekat Farma II, te uz pomoć Općine Zavidovići.
Kroz ovaj projekat će se osigurati edukacija, stručna i tehnička pomoć za započinjanje vlastitog biznisa uzgajanja i prerade ljekovitog bilja, a od ovog projekta bi se kroz praktičnu nastavu trebali okoristiti i učenici koji stiču zvanje poljoprivrednog tehničara.
