U21 reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila uvjerljivu pobjedu na gostovanju u Velsu

Sport

Reprezentacija Bosne i Hercegovine do 21 godinu večeras je ostvarila uvjerljivu pobjedu u Velsu u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Nakon uvjerljive domaće pobjede na otvaranju kvalifikacija protiv Lihtenštajna (6:0), bh. Zmajići su minimalno poraženi na gostovanju u Švicarskoj, a potom i kod kuće protiv Rumunije (1:3).

Ipak, nadu u historijski plasman na prvenstvo mladim nadama bh. fudbala je vratila pobjeda rezultatom 3:1 protiv Portugala prije tačno mjesec dana.

Da se radi o izuzetnoj kvalitetnoj generaciji koju s klupe predvodi selektor Vinko Marinković potvrdila je i današnja utakmica u Velsu, koju je reprezentacija BiH riješila u svoju korist rezultatom 4:0.

Amer Gojak je donio vodstvo našoj reprezentaciju u prvom poluvremenu, a isto je udvostručio u drugom dijelu.

Dvadesetak minuta prije kraja sve eventualne sumnje sjajnim golom je otklonio Marijan Ćavara, a svega nekoliko minuta kasnije prekrasno pogađa i Luka Menalo i “stavlja tačku na i” za konačnih 4:0.

Nakon pet odigranih utakmica U21 reprezentacija BiH sa devet osvojenih bodova zauzima drugu pozicija koja vodi u baraž, a kvalifikacije se nastavljaju u martu kada će Vels gostovati u Zenici.