Ubjedljiva pobjeda Borca na gostovanju u Zavidovićima

Rukometaši Borca u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine upisali su ubjedljivu pobjedu na gostovanju u Zavidovićima, nad ekipom RK Krivaja, rezultatom 22:34 (12:19).

Do sredine prvog dijela gledali smo ujednačenu borbu, igralo se gol za gol, da bi nakon toga Borac počeo praviti osjetniju gol razliku.

Od 16. minute gosti iz Banja Luke serijom 0:5 dolaze do prve osjetnije gol razlike od plus šest pogodaka, kada je u 21. minuti susreta rezultat glasio 7:13. U narednih nekoliko napada domaćini uspjevaju smanjiti zaostatak na minus tri 10:13, da bi Borac ponovo ušao u seriju pogodaka ćime u 29. minuti dolaze na plus osam pogodaka prednosti.

Do kraja prvog dijela nije bilo značajnijih promjena pa se na pauzu odlazi kod rezultata 12:20.

U nastavku gosti su nastavili sa dobrom igrom što su na kraju krunisali ubjedljivom pobjedom, rezultatom 22:34.

U redovima Borca po četiri pogotka postigli su Perić Luka, Nježić Miloš, Slavuljica Savo, Mililčević Aleksandar i Dakić Milan.

Kod domaćina najefikasniji su bili Abdurahmanović Sedžad i Bašić Haris sa po pet postignutih pogodaka.