Uvjerljiva pobjeda rukometaša Krivaje protiv Bosne na startu doigravanja

Sport

RK Krivaja večeras je u Gradskoj dvorani u Zavidovićima ostvario pobjedu protiv ORK Bosna iz Sarejeva na startu doigravanja za popunu mjesta u Premijer ligi BiH.

Rukometaši Krivaje su cijelim tokom meča dominirali igrom i pobjeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje.

Bosna je imala vodstvo samo na otvaranju susreta, 1:0 i 2:1, ali onda rukometaši iz Zavidovića prave seriju i dolaze do 4:2, te su od tog momenta držali prednost. Gosti iz Sarajeva su samo u jednom navratu stigli do izjednačenja, pri rezultatu 6:6, ali zatim Krivaja pravi seriju od 5:0 i odlazi na 11:6 sredinom prvog poluvremena.

Bosna ne koristi zatim dva igrača više na terenu, igralo se uglavnom gol za gol do kraja prvog poluvremena, te se na pauzu odlazi pri rezultatu 14:9.

Prijelomni trenutak se desio na početku drugog poluvremena. Obje ekipe su postigle pa gol, a rukometaši Krivaje su zatim bili hladnokrvni u realizaciji i sjajni u odbrani, te odlaze na plus devet (19:10). Do kraja su rukometaši Krivaje nastavili povećavati prednost, te je na kraju susret okončan rezultatom 39:23.

Krivaju su do pobjede vodili Deni Velić sa šest, Salkić Ismir i Haris Bašić sa po pet, a Abdurahmanović Sedžad i Sinanović Edin su postigli po četiri gola. Na drugoj strani najefikasniji su bili Mrda Simon sa pet i Mimić Mirza sa četiri postignuta pogotka.

RK Krivaja će u subotu u 2. kolu doigravanja ugostiti MRK Goražde.

RK Krivaja – ORK Bosna 39:23 (14:9)

Gradska sportska dvorana Zavidovići; Sudije: Arnautović Nedim i Jović Aleksandar; Delegat: Jović Srđan
Sedmerci: RK Krivaja 2/2, ORK Bosna 5/3; Isključenja: RK Krivaja (10 minuta), ORK Bosna (6 minuta)

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Amitović Amar 3, Bašić Haris 5, Velić Deni 6, Marušić Dino, Mehić Eldar 1, Sinanović Edin 4, Alić Amir 2, Salkić Ismir 5, Faljić Adin, Omerović Jasmin 2, Čolaković Faris 2, Abdurahmanović Sedžad 4, Mehinagić Mirza 2, Džakmić Amel 3, Hadžihasić Jasmin Trener: Đerzić Adnan

ORK Bosna: Domazet Mihailo 2, Denjo Amer 1, Ahić Berin, Korkarić Damir 2, Raonić Faris, Mimić Mirza 4, Hodžić Kemal 1, Mutapčić Kenan, Božić Sanjin, Bračković Haris 3, Bajramović Edin 2, Mrda Simon 5, Tahirović Ismar 1, Kurtović Adnan, Gušić Armin 1, Balta Tarik 1 Trener: Korkarić Zuhdija