Zavidovićani krenuli u ekspediciju osvajanja Mont Blanca

Dešavanja

Osam članova Sportsko naučno istraživačkog kluba „Atom“ iz Zavidovića danas je krenulo u ekspediciju osvajanja najvišeg vrha Zapadne Europe Mont Blanca, čija je nadmorska visina 4810 metara.

Ekspediciju na najviši evropski vrh čini osam članova Sportsko naučno istraživačkog kluba „Atom“ iz Zavidovića. Zavidovićani koji će se uspeti na La Dame blanche („bijela dama“) su Zdenko Veljačić koji je vođa puta, Balić Emir, Adnan Silajdžić, Besim Gurda, Igor Šišić, Jasmin Bečić, Esad Softić, Dino Kovačević.

Ekspediciji će se pridružiti i Mehmed Prelić i Samra Džafić iz kluba Eko Viking iz Visokog.

Zavidovićani su danas oko 16:00 ispraćeni ispred Caffe bara “Longo”.

Novčana pomoć za ekspediciju je pristizala sa raznih strana, a važno je napomenuti da su ekspediciju pomogli načelnik Suad Omerašević i ministar Mensur Sinanović koji su donirali po 1.500 KM.