Već duži vremenski period Radnička ulica u našem gradu postala je opasna zona.
Ulica koja je izgubila trotoare, gotovo neprohodna za pješake i naročito otežavajuća za upravljače motornih vozila.
Gdje su trotoari ?
Trotoari u Radničkoj ulici su postali svakodnevni štandovi za lokalne prodavače koji na njima izlažu svoju robu.
Na taj način dovode u opasnost sve prolaznike koji se tom prilikom kreću ovom ulicom.
Prolaznici su prinuđeni na kretanje mjestom koje je predviđeno za upravljače vozilima.
Šta kaže zakon ?
Zakonom je propisano da je na javnom putu i njegovom zaštitnom pojasu zabranjeno podizati spomenike, postavljati druga spomen obilježja i prodavati proizvode.
Apelujemo na policijske službenike da obrate pažnju na ozbiljno kršenje zakona koje dovodi u pitanje sigurnost građana.
Apel građanima
Apelujemo na građane da maksimalno zaobilaze ilegalne štandove koji su higijenski ispod svakog nivoa.
Artikli koji se nalaze na ovim i sličim štandovima su bez zaštite i izloženi su prašini koja se stvara prilikom prometa.
(Zdici.info)
