U Subotu oko 20:00 iz tržnog centra ”Robot” u Zavidovićima izvršena je teška krađa uslijed čega je ukradeno oko 40. 000 KM.
U Zavidovićima, ul. Omladinsko naselje, u subotu navečer je od strane nepoznatih osoba u T.C. ‘Robot’ ukradeno oko 40. 000 KM saopšteno ju u MUP – u.
Slučaj se desio za vrijeme radnog vremena kada su zasad nepoznati počinioci iz jedne od kancelarija ukrali metalni sef, a u istom se nalazio novac kojem trenutno nema nikakvog traga.
Nakon što je čuvar Š.N. uočio da je došlo do provale i krađe sefa, obavjestio je Policijsku stanicu Zavidovići, koji su izašli na mjesto događaja. Pretpostavlja se da je riječ o iskusnijim lopovima, jer izvršiti krađu metalnog sefa i proći neopaženo gotovo je nemoguće. Lopovi su iskoristili priliku, i sada su preko tuđe muke stavili novac u svoje ruke.
U razgovoru sa izvorom bliskom Policiji, saopšteno nam je da se detaljno pregledaju snimci sigurnosnih kamera, te se konstatno radi kako bi se počinioci ovog krivičnog djela sproveli pred lice pravde.
Građani Zavidovića ne osjećaju se ni malo sigurno, jer su teške krađe posljednjih dana u konstantnom porastu.
