U sklopu ramazanskih aktivnosti, danas je nakon podne namaza, u Gradskoj džamiji u Zavidovićima održana druga ramazanska tribina.
Dr. Ahmed ef. Adilović, muftija travnički, održao je današnje predavanje, te velikom broju prisutnih vjernika, na svojstven način, kazivao o ramazanu i blagodatima koje čovjek treba da cijeni i koristi.
– Zahvaljujmo Allahu i danju i noću na svim blagodatima, a posebno blagodati vjere. Sve što posjedujemo, to nam je zapravo posuđeno na jedno vrijeme od Gospodara, a to ćemo prije ili kasnije ostaviti, pa vodimo računa kako i na koji način koristimo posuđeno. Ako budemo tražili iskrenu sreću u Kur'anu, dobit ćemo sreću na oba svijeta – poručio je ef. Adilović.
Nakon završenog predavanja, nastavljena je redovna hafiska mukabela, koju uče zavidovićki hafizi.
