Ove godine 25. jula održat će se osvećenje manastira “Vozućica“, u organizaciji Srpske pravoslavne mitropolije dabrobosanske i crkvene opštine Vozuća.
Ove godine bit će izabran kum manastira putem licitiranja, planirano je da se licitacija održava od 8 sati.
Od 8:45 očekuje se dolazak episkopa Zahumsko-hercegovačkog i primorskog Grigorija.
U 9 sati počinje svećenje manastira zatim arhijerejska liturgija te dodjela zahvalnica i priznanja.
Poslije svečanosti slijedi narodno veselje koje će biti obilježeno kroz nastupe kulturno umjetničkih – društava, narodnu i izvornu muziku.
(Zdici.info)
