Jutros iz Zavidovića krenuo je biciklistički maraton ”Vozuća – Srebrenica 2015”.
Bicikliste je ispratio i načelnik općine Zavidovići, Suad Omerašević.
Biciklisti će tokom dva dana trajanja maratona preći oko 150 kilometara. Prva etapa obuhvata put preko Olova do Kladnja, gdje će odmoriti i prenoćiti.
Maraton se nastavlja u petak u jutarnjim satima, a preći će etapu od Kladnja preko Vlasenice do Konjević polja, gdje će se priključiti koloni biciklista iz Bihaća.
Nastavljaju dalje kroz Bratunac i u poslijepodnevnim satima stižu u Potočare, mjesto posljednjeg smiraja brojnih srebreničkih žrtava, saopšteno je iz Udruženja “Tim”.
Trećeg dana bit će klanjana dženaza za 136 žrtava genocida, zatim slijedi povratak.
(Zdici.info)

